24 Mart 2008

Güdül Doğa Gezisi

İki hafta önce katıldığımız ve çok keyif aldığımız Sey Hamamı doğa yürüyüşü ardından arayı çok açmadan yine ayakizi ekibi ile beraber iki hafta sonra yeniden bir geziye daha katıldık. Ayakizi'nin bu hafta düzenlediği doğa gezisi Güdül'e yapıldı.

Bu sefer yapılan geziye bir önceki tecrübemizden ders alarak daha hazırlıklı katıldık. Özellikle yürüyüş esnasında kullandığımız botonlar bize bu gezimizde oldukça yardımcı oldu.

Bu gezimizde arazi daha düzdü. Sıcaklık ise biraz daha fazlaydı.Bundan dolayı da sıvı tüketimimiz daha fazla oldu.

Gezimizin güzel geçmesindeki önemli etkenlerden biri de kesinlikle arkadaşımız Çağatay'ın bu gezimizde de yanımızda olmasıydı. Bu seneki hobilerimiz arasına doğa yürüyüşünü ekleyen arkadaşımıza minnettarız. Şehrin kalabalığından kurtulup buraları görmemize vesile olduğu için.

Güdül'e geçmek için aşmamız gereken derenin yoğun suya sahip olması ve bizim geçecek bir köprü bulamamız yürüyüşümüzü zorlaştıran bir etken haline geldi. Köprüyü geçemediğimiz için mecburen geçtiğimiz bir köye geri dönüş yaptık ve buradan aracımıza binip Güdül'e geçiş yaptık.
Güdül'e vardığımızda rehberimiz Gökhan bize bir süpriz hazırlamıştı. Güdül belediye başkanını makamında ziyaret ettik. Bize Güdül'ün tanıtımını yapan bir video izlettiler ve leblebi ikram ettiler. Gezimiz de böylece keyifli bir şekilde noktalandı.

Hiç yorum yok: