23 Temmuz 2012

He2 Apps'in Resmi İlk İş Günü

Hayallerimizin peşinden azimle koştuk senelerce. Bu koşturmacada en büyük şansımız ortak hayallere ve aynı heyecana sahip olmamızdı. Bu zaman içinde çok düştük çok kalktık ama hiç yılmadık. Bir gün emeklerimizin sonucunu alacağımıza hep inandık. Bugün geldiğimiz noktada geriye baktığımızda iyi ki hiç vazgeçmemişiz diyebiliyoruz. Mutluyuz, sonunda içerisinde sadece kendi projelerimiz hayata geçireceğimiz işimizi kurduk. Bugünlerde de ofisimizi düzenliyoruz. Aslında ofisimizi tutalı iki ay oldu ancak içini düzenlememiz, yeni oyunumuzun çıkışı ve tatil gibi sebeplerden dolayı biraz zaman aldı. 

Resmi olarak bugün işe başlama tarihimiz oluyor. Gerekli başvurularımızı yaptık, şirketimizi kurduk. Aslında çok uzun zamandır kendi projelerimiz ile arka planda hep uğraştık, evde hep üzerinde çalıştığımız projelerimiz oldu ancak tamamen kendi ayaklarımızın üzerinde durup duramayacağımıza bakma kararını tam bir yıl önce aldık ve denemeye başladık. Artık ayakta durabiliyoruz gibi geldiği noktada işimizi resmiyete döküp şirketimizi kurduk. Tabiki ayakta kalıp kalamayacağımızı yaşadıkça göreceğiz. 

Oluşumumuza He2 Apps adını verdik. He2 Apps nereden geliyor derseniz ( ki çok kişi sordu bunu :) ), He aslında Helyum gazından gelmekte. Helyum elementi özellikleri ile bizim iki kişilik Deniz ve Neslihan ekibimizi  çok iyi ifade eden bir yapıya sahip. Helyum elementi atom numarası iki ve iki elektron, iki proton ve iki nötrona sahip. Bu özelliklerinin yanında Helyum gazı yapısal olarak havadan hafif bir gaz olduğu için uçan balonların ve zeplinlerin uçması için kullanılan bir gaz yani Helyum sizi uçurur, keyif verir :) biz de yaptığımız işler(oyunlar) ile insanların hayatında keyifli zamanlar yarattığımızı düşünüyoruz. Bu anlamda oluşumumuzun ismi bizi her yönü ile ifade ediyor. :)

Bu dönüm noktasında aklımızdaki bir çok proje ile yola devam.  :)(:

Hiç yorum yok: